ASP.NET ir Microsoft izstrādāta sistēma, ar kuras palīdzību var veidot dinamiskas mājas lapas. Savukārt ASP.NET hostings atbalsta šādā veidā izstrādātās mājas lapas. Sākotnēji šī sistēma tika palaista 2002.gada janvārī kā .NET Framework.

Līdzīgi kā ar PHP, tā arī ASP (Active Server Pages) ir sistēma, kura uzprogrammētos skriptus apstrādāta serverī un izvada rezultātus mājas lapu apmeklētāju interneta pārlūkā. Ņemot vērā, ka informācija tiek apstrādāta serverī, lai darbinātu šāda veida mājas lapu, nepieciešams hostings, kurš atbalsta ASP.NET.

 Bet vairāk par to, kas ir ASP.NET hostings.

Īsi sakot, ASP.NET hostings ir Micrososft .NET vidē izstrādāto mājas lapu uzturēšana uz Windows operētājsistēmas.

Šāds hostings bieži vien tiek apzīmēts arī kā Windows hostings, jo ASP.NET bāzējas uz Windows operētājsistēmas.

Latvijā reti kurš hostinga uzņēmums piedāvā ASP.NET atbalstu. Jo lai piedāvātu šīs sistēmas atbalstu, ir nepieciešamas papildus izmaksas, bet klientu nav tik daudz, salīdzinot cik klientu ir, kuru mājas lapas izstrādātas ar PHP programmēšanas valodu.

Pat ja ASP.NET hostings tiek piedāvāts uzņēmumā, jārēķinās ar aptuveni 2-3x lielākām izmaksām mēnesī, nekā ja Jums būtu mājas lapa, kura izstrādāta izmantojot PHP programmēšanas valodu.

Cenas lielākoties atkarīgas no tā cik daudz vietas nepieciešams mājas lapai, cik daudz domēnu ir paredzēts atbalstīt un cik daudz datu bāžu ir nepieciešams.

Latvijā zināmi vismaz 2 uzņēmumi, kuru piedāvājumā ietilpst ASP.NET hostings: Garmtech.lv un Serveris.lv