E-pasta hostings (e-mail hosting) ir viens no hostinga pakalpojumu veidiem, kas balstīts uz e-pasta uzturēšanu un pārvaldīšanu, kurš tiek piedāvāts gan par maksu, gan bez maksas.

Bezmaksas e-pasta hostings:
Lietotājiem ir iespēja izveidot e-pasta kontus bez maksas. Šis pakalpojums vairāk balstās uz ienākumiem no reklāmām. Hostingam ir noteikta brīvā vieta priekš e-pastiem, kā arī uz tiem var tikt izsūtītas reklāmas materiāli, vai sūtot e-pasta vēstuli, bieži vien vēstules beigās tiek iesprausta arī kāda reklāma, bet tas viss atkarīgs, kā pats e-pasta hostinga pakalpojumu sniedzējs vēlas gūt ienākumus par bezmaksas e-pasta uzturēšanas pakalpojumiem.
Kā piemēru var skatīt: inbox.lv

Maksas e-pasta hostings:
Atšķirībā no bezmaksas e-pasta hostinga, šis hostings bieži vien ietver lielāku brīvo diska vietu e-pastu uzturēšanai. Parasti lietotājiem netiek sūtīti reklāmas materiāli, vai kā savādāk tie ievietoti e-pasta vēstulēs.

E-pasta hostings arī parasti tiek dots kā bonuss parastam mājas lapu hostingam, kad vēl ir iespēja e-pasta kontus izveidot zem sava reālā domēna vārda, kas nozīmē, ka ir iespēja izveidot e-pasta kontu kā info@hostings-latvija.lv, bet izmantojot bezmaksas pakalpojumus, parasti domēna vietā tiek izmantots kāds e-pasta uzturēšanas vietnes domēna nosaukums, piemēram, hostings-latvija@inbox.lv.

Kā piemēru piedāvāju apskatīt: pagezone.eu - sākot no 20 e-pasta kontiem + 5 domēnu vieta.