Šajā gadījumā blogu hostings vairāk ir domāts kā blogošanas pakalpojumi, bet tomēr, tā arī ir savdabīga informācijas uzturēšana, tāpēc tas arī tiek pieskaitīts pie hostinga veidiem.

Kas tad ir blogi - var teikt, tās pašas mājas lapas vien ir, kuros lietotāji veic ierakstus, kas lielākoties saistīti ar viņa interesēm (hobijiem, nodarbošanos), vai dzīves gaitām. Un atkarībā no blogu dzinēju iespējām, tām parasti var pievienot dažādas ekstras/moduļus, lai pašu blogu padarītu interaktīvāku.

Blogošanas pakalpojumi piedāvā lietotājiem dažādas iespējas, un kā jau tika minēts, viss ir atkarīgs no blogu dzinēju iespējām, ko piedāvā pakalpojumu sniedzējs. Blogu hostings galvenokārt sevī ietver šādas ieraksta formāta iespējas:

  • Ieraksta nosaukums
  • Pats ieraksts - teksts (kurā var iekļaut bildes, video, Flash objektus utt.)
Tad var sekot arī šādas ierakstu papildiespējas:
  • Ieraksta noformēšana
  • Linku (URL) pievienošana uz citiem interneta resursiem
  • Ieraksta iesniegšanas datums, laiks, autors
  • Komentāru iespēju pieslēgšana
  • Ierakstu ievietošana atsevišķās kategorijās
Citu iespēju ir ļoti daudz, ja protams, ir daudzfunkcionāls blogošanas dzinējs.

Ko tad tieši šādos pakalpojumos uztur? Tie, kas ar blogiem (interneta dienasgrāmatām) ir saskārušies, tie var nojaust - tiek uzturēti paši blogi, tajos veiktie ieraksti, bildes, pat mūzikas/skaņu ieraksti un video.

Blogu hostings bieži vien sevī ietver populāras satura vadības sistēmas, kuras izmanto arī priekš blogiem, šobrīd pasaulē ļoti populārs ir Wordpress.

Šāds hostings kā blogošanas pakalpojumi, parasti ir pieejams bez maksas, kā arī bieži vien pašos blogos tiek izvietotas reklāmas, lai pats pakalpojumu sniedzējs varētu segt hostinga izmaksas, kā arī iegūt papildus ienākumus.

Kā citur, tā arī Latvijā šādi pakalpojumi ir visai populāri:

Ārzemēs populāri ir:

Neaizmirsīsim arī par līdzīgiem pakalpojumiem - mikroblogošanu: