Kopu hostings ir web uzturēšanas veids, kas mājas lapām dažādus nepieciešamos servisus izdala uz vairākiem serveriem, tādā veidā izveidojot kaut ko līdzīgu tā sauktajam "mezgla" veidam, piemēram, PHP, MySQL, FTP un e-pastu servisus var apkalpot dažādi serveri - tādā veidā katrs serviss neatkarīgi viens no otra īpaši nevar savstarpēji negatīvi ietekmēt citu servisu darbību, jo tie atrodas katrs atsevišķi.

Daudzas lielas mājas lapas, kurām pastāvīgi ir liels apmeklējums, tiek uzturētas tikai kopu hostinga veidā, parasti veidojot vairākus web serverus (kur uzglabā failus un veic dažādu skriptu izpildi) un ar vairākiem datubāžu serveriem (kuros notiek datu apstrāde datubāzēs).

Kopu hostingam ir arī tāda priekšrocība, ka piemēram veicot kādas programmatūras atjauninājumus, restartējot vienu serveri, tikmēr citi servisi citos serveros vēl joprojām pildīs savu darbību.

Īsumā var secināt, ka kopu hostings ir daudz drošāks un ar ātrāku darbību priekš lieliem projektiem, nekā gadījumā, ja mājas lapa atradīsies uz viena servera, kur visi servisi ir vienuviet.